שבתות וחגים

אומרים ש"שינה בשבת תענוג". אני אוהב להפוך את אותיות נ במשפט על הראש כך שיוצא "שירה בשבת תערוג", לשון ערגה.

חווית שבת בשבילי היא חוויה של בן מתוך 8 אחים, שולחן שבת מלאת שירים ושמחה. שבת בשבילי היא לעלות חזן בקהילה גדולה ומלאת חיים מאז שאני זוכר את עצמי ולהתמיד בכך עד היום.

לכל מקום שאני הולך במסעותי המוזיקליים והשליחותיים השבת היא השיא, נעם הנפשות להתענג מהמתנה הענקית שהבורא נתן לנו.

את חווית השבת אני מביא בעזרת שירת קרליבך, חזנות בטוב טעם, אך בעיקר בהובלת הציבור, וחיבורו לשבת, אם במשחקים, שירה, הרצאות, וניהול תפילות השבת.

הבאת ניגוני דיסני לזמירות השבת, ניגונים מוכרים לתפילה, ובעיקר הרבה שמחה ורוגע.

אז לאחר שהובלתי חגים ושבתות במצעדי החיים בפולין ומקדוניה, שבתות במכביה, באוסטרליה, ברחבי אירופה וצפון אמריקה עשרות פעמים, מוזמנים להיות הבאים:)

4 שנים של שמחת תורה והקפות שניות בכפר הנוער בהודיות

כבכל שנה אני מגיע עם חברי הטוב והקלידן/דיג'י רמי טרייסטמן, אני מגיע בראש משלחת משמחים אשר באים לשמח עשרות ניצולי שואה, חיילים של קורס נתיב ותלמידי תיכון בני מיעוטים אשר גרים ולומדים בכפר.

החוויה של אמירת יזכור מול ניצולי השואה היא ייחודית ביותר, היכולת לשמוח בתורה עם חיילי קורס נתיב אשר עוברים גיור אין שני לה, ולהוסיף להכל את התלמידים הצעירים אשר מארחים אותם כל שנה וחווים כל כך הרבה בזכות נתינתם הם.

בסוך החג רמי ואני מרימים את כולם על הרגליים ושורפים את הרחבה, אשר אליה מגיעים במוצאי החג להקפות שניות רבים מתושבי הגליל התחתון להקפות הרשמיות של המועצה האזורית.

אורות בנחלאות

לא קל לנגן ערב אחר ערב במשך כל ימי חג החנוכה, אך יש משהו מיוחד בירושלים ובנחלאות. אור שקשה להסביר. אז שנה שעברה מצאתי את עצמי מנגן, מדליק ומספר סיפורים על אורות החג למאות יהודים אשר הגיעו לירושלים לחוות קצת אור.

השנה קיבלתי כוחות אור חזקים אף יותר, הלכתי עם הלהקה לסבב אורות חנוכה בקהילות יהודיות באירופה.

הגענו לקהילות וסטודנטים  בברלין, וינה, בודפשט ורוטרדאם, הכל דרך ארגון לביא עולמי אשר עוסק בחיבור סטודנטים ליהדותם ומניעת התבוללות.

אין אור גדול מזה, והקושי הפעם היה בלהיות רחוק מהאור אשר בירושלים, אבל האור אשר הפצנו היה בהחלט שווה את זה:)