זיכרון בסלון זום ולייב בעידן הקורונה

הוזמנתי על ידי ארגון זיכרון בסלון להתארח בסלון אותו אירחה יעל גולדמן ועם שורדת השואה אביגיל בן נון. החלטתי כי השנה בערב יום השואה אנצל את ההזדמנות שאיני נוכח במצעד החיים בפולין כדי לחזק את זכר השואה של משפחתי ולהפיצה למשפחה ולרבים. הפקתי, ארגנתי והצטרפתי ל-11 אירועי זיכרון בסלון בהם צוואת סבא רבא שלי נלמדה והושרה, והגיעה לעשרות אלפי יהודים ברחבי העולם.

זיכרון בסלון - 11 סלונים בערב שואה אחד

השנה בעקבות משבר הקורונה זיכרון בסלון ועם ישראל מצאנו דרך להתייחד ביום השואה הזה ולזכור ולספר ולהדליק רבבות נרות ונשמות ברחבי העולם.

זכיתי לקחת חלק בכך השנה מההתחלה. השנה לראשונה לא התקיים מצעד החיים בפולין מה שאפשר לי להיות בארץ ולעסוק בזכר בני משפחתי אשר נרצחו בשואה, עם דגש השנה על צוואת סבא רבא שלי שמואל יהודה גריסגאט.

חלק מהאירועים הפקתי וניהלתי מהזום, שידרתי לייב לפייסבוק, הבאתי את אימי שתיש עדות כדור שני, את דודי אשר עשה עלייה השנה שיגיד אל מלא רחמים ואני עצמי שרתי וניגנתי ממלון פרימה פאלאס בירושלים שם אני משרת כחייל במילואים.

זיכרון בסלון: יעל גולדמן, מארחת את אביגיל בן נון

זיכרון בסלון פנו אליי להתארח כאומן בזיכרון בסלון אשר שודר לערוץ 12 ונוכח במאקו כך שכל עם ישראל יוכל לצפות בו.  שרתי את וסיפרתי בקצרה על צוואת סבא רבא שלי אחרי סיפורה המרגש של שורדת השואה אביגיל בן-נון, אשר גם הקימה את היישוב נווה צוף בבנימין.

אירועי זיכרון בסלון לייב בשיתוף פעולה עם קהילות

לזיכרון בסלון פנו אליי קבוצת הפייסבוק הענקית של קהילת השוות פתח תקווה אשר רצו זיכרון בסלון לקהילות השוות בארץ ובעולם, להם הפקתי את הזיכרון בסלון המשפחתי. בנוסף פנו אליי מסניף בני עקיבא בפרדס חנה אשר יצרו ארוע זכרון בסלון לתושבי פרדס חנה והסביבה. גם ראש העין פנתה אליי ליצירת ארוע מיוחד לצעירי העיר וכול אלה באותו ערב. אז נעניתי לבקשתם ויצאנו לדרך לשלושה אירועים מיוחדים סביב הצוואה, משפחתי, אל מלא רחמים מדוד שלי איירה גרוסגאט שעשה עלייה השנה ואימי כנותנת עדות דור שני על אביה וסבה.

מצבת שמואל יהודא גריסגאט /
הולחן על ידי הזמר דניאל יהודה נינו:

שובי נפשי למנוחה נכונה
מבטן יצאתי ערום ועריה
ועתה אשוב אל האדמה
ארץ ציה חושך ואפלה
להרג ולאבד ולמכה וחרפה
יחזק ה' את שארית הפליטה
הנשארת והנסתרת ממלאכי חבלה
ויאמר די להאדמה הארורה
דם הנשפך בכל עבר ופינה
אל ישוב ריקם מלנקום נקמה

הריני מוסר מודעה שהנני יהודי מאמין בישועת ה'

ואבקש מבני היקרים שילכו בדרכי ה' ויהיו דעתם מעורבת עם הבריות.

זיכרונות נוספים מהסלון

זיכרון בחמ"ל

עקב תפקידי במילואים באחד מ-8 מלונות הקורונה בירושלים, איחדתי השנה דרך הזום את שמונת חדרי המלחמה של בתי המלון לטקס משותף בו שמענו את מפקד החטיבה אשר הדריך בעבר קבוצות בפולין, זכיתי להגיד אל מלא רחמים ולשיר התקווה, כמו גם לראשונה לחבר בין כלל החיילים המשרתים במילואים בבתי המלון

שנה שעברה זכיתי להיות במצעד החיים במקדוניה ולבצע שם את השיר "Light a Candle" של שרית חדד בסגנון שירת רבים, יחד עם עשרות ישראלים וצועדים ממקדוניה ומרחבי העולם, בשיתוף פעולה מיוחד עם האחים כל-טוב וזמרת האופרה המקדונית הלנה סושה. סרטון זה שודר ב-5 אירועי זיכרון בסלון נוספים אותם ניהלה הפרופסורית רחל שלי דרומר יחד עם מאיר ונחוצקר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

הפקת החתונה במלון הקורונה בירושלים

בתקופת משבר הקורונה הוצבתי כחייל מילואים בפיקוד העורף במלונו קורונה בירושלים כחובש שאחראי על מניעת החיילים מהידבקות בקורונה. לא ידעתי שאחד החיילים אמור להתחתן תוך יומיים ושאפיק ואשיר לו בחתונה.. ושאוזכר לאחר מכן בחדשות:)

המשך קריאה

מילואים בבתי מלון בירושלים – נלחמים בקורונה גם בעזרת מוזיקה אונליין

לאחר ביטול עשרות הופעות וטיסות רבות בחודשים העמוסים יותר בשנה ברחבי העולם, גוייסתי למילואים במלון דן בירושלים כדי לפנות מיטות של חולי קורונה במצב קל שיגיעו למלון ומיטות אלו בבית החולים יתפנו לאלו שצריכים זאת יותר מכל.

תקופה זו שלפני פסח, של טקסים ולאומיות, ציונות ואחדות הפכה לתקופה ללא עבודה, בניכור חברתי וקשיים תרבותיים ולכליים שקשה לתאר. גם אני נפגעתי ממצב זה כלכלית, חברתית ועוד, אך בעיקר מבואס מזה שלא טס ברחבי העולם ומשמח רבבות ישראל כבכל שנה.

המשך קריאה

חתונות בחוף הים בצל הקורונה

ימים קשים עוברים על האנושות וזוגות רבים נאלצו לשנות לחלוטין את הצורה בהם הם הולכים להתחתן. זכיתי לשמח בכמה חתונות כאלה עם דויד שולמן על הדג'מבה ועילי בן סימון על הסקסופון. בתנאים לא תנאים ועם אופטימיות אין סופית! מזל טוב!!:)

המשך קריאה

הירשמו לקבלת עדכונים נוספים :)